نکات ضروری برای آرایش کردن صورت

میکاپ و آرایش نکات و ترفندهایی دارد که با رعایت کردن این نکات ماندگاری و زیبایی آرایش شما چند برابر میشود. امروزه آرایش کردن جز روتین زیبایی خانم ها میباشد و اهمیت بسزایی دارد. ابزارهای آرایشی و محصولات آرایشی بهداشتی نیز حائز اهمیت هستند و در میکاپ شما نقش بسزایی دارند. با این نکات و ترفندهای آرایشی ساده خود را متحول کنید راه های زیادی وجود دارد که می توانید با پیروی از تکنیک های معمولی آرایشی که ممکن است در اینترنت مشاهده کنید، خود را زیباتر و جذابتر کنید.

سدستیابی به یک آرایش بی عیب و نقص می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد، اما با تکنیک ها و دانش مناسب، می تواند به یک تجربه لذت بخش و توانمند تبدیل شود. در این مقاله، با بهترین نکات و ترفندهای آرایشی ساده و نکات ضروری آرایش کردن برای زیباتر کردن ظاهر خود، از جمله آماده سازی پوست، تکنیک های سایه چشم، فر کردن مژه ها و بسیاری موارد دیگر آشنا خواهید شد. حتی اگر در مورد آرایش زیبایی مبتدی هستید، این نکات قطعا ارزش بررسی کردن را دارند!

نکات ضروری برای آرایش کردن صورت

نکات ضروری برای آرایش کردن صورت

1. آماده سازی پوست

یکی از نکات ضروری آرایش کردن این است که پوست خود را برای اطمینان از یک زیرساز صاف آماده کنید. صورت خود را کاملاً تمیز کنید و به دنبال آن یک لایه برداری ملایم برای حذف سلول های مرده پوست انجام دهید. پوست خود را با یک مرطوب کننده مناسب با نوع پوست خود آبرسانی کنید و با استفاده از پرایمر، پایه ای صاف برای آرایش خود ایجاد کنید.

آرایش صورت

2. پایه مناسب را انتخاب کنید

یافتن کرم مناسب برای ظاهری طبیعی بسیار مهم است. سایه های زیرسازی را روی خط فک یا پشت دست خود تست کنید تا بهترین تطابق را با رنگ پوست خود پیدا کنید. برای دستیابی به یک ترکیب بدون درز، عواملی مانند ته رنگ و فرمول (مایع، پودر یا کرم) را در نظر بگیرید. (خرید بهترین کرم پودر با کاور بالا)

3. ریمل چشم

همانطور که شروع به آماده سازی پوست و آرایش خود می کنید، همچنین باید در نظر داشته باشید که از چه ابزار و تجهیزاتی برای زدن ریمل استفاده خواهید کرد. ما در اینجا به شدت توصیه می کنیم از یک قاشق پلاستیکی استفاده کنید که به شما کمک می کند تا ریمل را بسیار راحت تر از سایر ابزارهای آرایش استفاده کنید (و برای کسانی که بودجه کمی دارند می تواند گزینه ارزان تری نیز باشد). استفاده از یک قاشق پلاستیکی برای کسانی که می خواهند یک پوشش ضخیم تری از ریمل زیر چشم خود بزنند بسیار مفید خواهد بود.

طریقه ریمل زدن

ریمل می تواند یک محصول آرایشی پیچیده باشد، مخصوصاً به دلیل خشک شدن آن و ایجاد توده های غیر ضروری و همچنین بافت چسبناک آن. گاهی اوقات کمتر اینجا بیشتر است! ساده ترین تکنیک آرایش زیبایی برای کنترل ریمل شما این است که هر 3 تا 4 ماه یکبار آن را تعویض کنید، زیرا می تواند به سرعت خشک شود. هنگام استفاده از ریمل به نکات زیر توجه کنید تا از توده شدن آن جلوگیری کنید: مقدار کمی ویزین را در یک لوله اضافه کنید. عصا را به داخل مالش دهید. ویزین به نرم شدن ریمل به شکل مایع کمک می کند و بنابراین استفاده از آن راحت تر خواهد بود. (ریمل کالیستا)

آرایش چشم

4. افزودن رژگونه

همه انواع پوست متفاوت است، و در حالی که رژگونه می تواند چهره همه را به طرق مختلف منحصر به فرد و متفاوت نشان دهد، استفاده از فرم مناسب رژگونه برای نوع پوست شما می تواند تاثیر بسیار بیشتری داشته باشد. رژگونه ممکن است به استخوان گونه‌های شما رنگ اضافه کند، اما خطوط می‌توانند در صورت اعمال آن‌ها را نیز مشخص کنند. تکنیک‌های رژگونه می‌تواند چهره شما را برجسته‌تر کند، مخصوصاً برای آرایش صحنه.

طریقه رژگونه زدن

5. هایلایتر

یکی دیگر از تکنیک های آرایش زیبایی که می توانید برای چشمان خود امتحان کنید، استفاده از رنگ های روشن و رنگ های روشن از هایلایت چشم است. این روش به ویژه برای کسانی که می خواهند آرایش چشم طبیعی تری داشته باشند بسیار مهم است. بهترین رنگ های روشن برای استفاده در اینجا عبارتند از: کرم ها مروارید هنگام استفاده از هایلایت چشم، مطمئن شوید که آنها را در گوشه های داخلی ابرو، وسط و زیر استخوان ابرو قرار دهید. قبل از رفتن به سایه های تیره تر، با تکنیک های ترکیبی یکپارچه، از رنگ های روشن تر استفاده کنید.

6. پنهان کردن لک و خال و جوش

پنهان کردن نقطه به جای استفاده از یک لایه سنگین از فونداسیون، از یک کانسیلر سبک برای پوشاندن نواحی خاص مانند لک، قرمزی یا سیاهی دور چشم استفاده کنید. این تکنیک آرایشی ساده زیبایی ظاهری طبیعی تری را تضمین می کند و در عین حال پوششی هدفمند را در صورت نیاز فراهم می کند.

کانسیلر صورت

7.به چشمان خود فرم دهید

هنر آرایش فراتر از انتخاب رنگ است. ترفند آرایش ساده آرایش سایه ها و آسترها از اهمیت یکسانی برخوردار است. این تکنیک به شما امکان می دهد تا بسیاری از توهمات را به دلخواه خود بسازید. با قرار دادن ماهرانه این محصولات می توانید عرض، نزدیکی، برجستگی یا عمق چشمان خود را افزایش دهید. با شناسایی شکل چشم خود شروع کنید و سپس هوشمندانه بر ویژگی های منحصر به فرد آن تأکید کنید. حالت چشم تاثیر بسزایی در چهره شما دارد و از مهمترین نکات ضروری آرایش کردن مدل خط چشم میباشد.

آرایش چشم

8.عمیق تر کردن چشم ها

راز داشتن چشم های درشت تر را با یک هک زیبایی هوشمندانه باز کنید: مداد برهنه. این ابزار همه کاره در مجموعه لوازم آرایش شما ضروری است. با خط چشم های تیره روی خط آب خود خداحافظی کنید و از قدرت تغییردهنده مداد برهنه استفاده کنید. با یک برنامه ساده، می توانید توهم چشم های بزرگتر و جذاب تر را ایجاد کنید. لحظه ای به مقایسه تصاویر اختصاص دهید و از تفاوت قابل توجه آن شگفت زده خواهید شد. اگر پوست روشنی دارید، یک خط سفید نیز می تواند به عنوان یک نکته آرایشی ساده معجزه کند.

خط چشم قشنگ

9.استفاده از تکنیک های سایه چشم

از بازی با تکنیک های مختلف سایه چشم برای تقویت فرم چشم خود نترسید. از چشم دودی کلاسیک گرفته تا چین‌ها و چشم‌های هاله‌ای، آموزش‌ها را بررسی کنید و تکنیک‌های مختلف را تمرین کنید تا بهترین آنها را پیدا کنید. به هر حال، سایه‌های چشم همیشه قابل اعتماد نیستند، به‌خصوص اگر پس از خرید، خواص کدر سایه چشم را پیدا کنید. برای اینکه رنگ ها واقعا از سایه چشم شما بیرون بیایند، نکته و ترفند آرایشی ساده ای که نیاز دارید یک پایه سفید است. تنها چیزی که نیاز دارید یک خط چشم سفید است، تمام پلک را بپوشانید و سپس رنگی را که می خواهید استفاده کنید، بزنید.

سایه چشم بنفش

10.مژه مصنوعی

گاهی اوقات، مژه مصنوعی راه درستی است، به خصوص اگر به دنبال نکات آرایشی ارزان و ساده هستید. در حالی که مژه مصنوعی می تواند دردناک باشد (و زمان بر است)، راه هایی وجود دارد که از طریق آنها می توانید ظاهری شیک و بدون دردسر داشته باشید. پس از فر کردن مژه ها، به آرامی لایه نازکی از پودر را روی مژه های بالا و پایین بمالید. شما می توانید با کشیدن یک برس ترکیبی کوچک روی کامپکت خود و استفاده یکنواخت پودر به این کار دست یابید.

مژه مصنوعی از نکات ضروری آرایش کردن

بعضی ها پودر بچه را انتخاب می کنند، اما هر دو گزینه اثرات مشابهی دارند و پایه محکمی ایجاد می کنند که توهم مژه های پرتر را ایجاد می کند. برای جلوگیری از ایجاد توده، دو لایه ریمل را به مژه های بالا و پایین بزنید و بین هر لایه 3 تا 5 دقیقه زمان خشک کنید. صبر در اینجا کلیدی است، زیرا عجله در فرآیند می تواند منجر به انباشته شدن ناخوشایند شود، که چندان مطلوب نیست. هنگام استفاده از ریمل، خود را به یک حرکت ساده به سمت بالا محدود نکنید.

مدل های مژه مصنوعی

ریمل یا مژه مصنوعی؟

در عوض، چوب ریمل را در حالی که آن را به سمت بالا می‌چرخانید، به جلو و عقب ببرید. این حرکت چپ و راست تضمین می کند که هر مژه کاملاً پوشیده شده است، از پایه تا نوک، و در نتیجه ظاهری جامع و حجیم به دست می دهد. لحظه ای وقت بگذارید و مژه های خود را از نظر وجود شکاف قابل توجه بررسی کنید. از نوک چوب ریمل خود برای هدف قرار دادن مژه هایی که کم پشت به نظر می رسند، استفاده کنید و یک لایه ریمل اضافی روی آن نواحی بزنید. برای دقت بیشتر، از یک خط چشم مایع با نوک ریز استفاده کنید تا شکاف‌های باقی‌مانده را پر کنید و مژه‌هایی بی‌عیب و نقص داشته باشید.

11.کانتورینگ

تسلط بر هنر کانتورینگ می تواند برای ویژگی های صورت شما معجزه کند، استخوان گونه و خط فک شما را مشخص کند، ظاهر چانه دوتایی را به حداقل برساند، برجستگی بینی بزرگتر را کاهش دهد و حتی افتادگی چشم ها را بلند کند. این نکته ساده زیبایی می تواند به ویژه در عکس ها مشهود باشد، زیرا دوربین سایه ها و نقاط برجسته را با دقت بیشتری نسبت به چشم غیر مسلح می گیرد.

کانتورینگ از نکات ضروری آرایش کردن

در حالی که کیت های مخصوص کانتورینگ و هایلایت در دسترس هستند، می توانید با استفاده از برنز کننده یا پودری که چند درجه تیره تر از رنگ پوست شما است، به همراه یک کرم پودر چند درجه روشن تر برای هایلایت، به اثرات مشابهی دست پیدا کنید. برای نتایج بهینه، روی برجسته کردن ناحیه t و ناحیه زیر چشم خود تمرکز کنید، در حالی که قسمت های خارجی صورت، زیر استخوان گونه و در امتداد گردن خود را با استفاده از سایه تیره تر مشخص کنید. به یاد داشته باشید، ترکیب راز دستیابی به ظاهری طبیعی است! ممکن است نیاز به تمرین اولیه داشته باشد، اما نتایج ارزش تلاش را دارد.

12.حالت دادن به صورت و ابروها

خود بسیاری از ما تمایل داریم اهمیت ابروهای خود را نادیده بگیریم یا ممکن است بیش از حد آنها را کنده باشیم که در نتیجه ابروهای کم پشت یا بی‌وجود می‌شوند. با این حال، بسیار مهم است که بدانیم چگونه ابروها نقش حیاتی در تعریف ظاهر صورت ما دارند. یک شکل جهانی ایده آل برای ابرو وجود ندارد. این به ویژگی ها و خطوط صورت فردی شما بستگی دارد. مانند کانتورینگ، شکل و ضخامت ابروهای شما می تواند به نرم شدن و تقویت فرم صورت شما کمک کند. یکی از مهمترین نکات ضروری آرایش کردن فرم و حالت ابروها میباشد.

مدل ابرو

13.افزودن مرطوب کننده

با ایجاد کرم BB سفارشی خود، با استفاده از این نکات آرایشی ساده، ظاهری طبیعی و بی عیب به دست آورید. به جای خرید یک محصول جداگانه، مرطوب کننده صورت مورد نظر خود را با مقدار کمی کانسیلر مخلوط کنید. این رویکرد DIY به شما این امکان را می دهد که پوشش را متناسب با نیازهای خاص خود تنظیم کنید. با ترکیب این دو محصول، می توانید به طور موثری عیوب را پنهان کنید و در عین حال ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید. مرطوب کننده باعث آبرسانی و یک پایه صاف می شود، در حالی که کانسیلر هرگونه لک یا تغییر رنگ را هدف قرار داده و میپوشاند. از راحتی و تطبیق پذیری این بی بی کرم خانگی که ترکیبی یکپارچه از مراقبت و پوشش پوست را ارائه می دهد، لذت ببرید.

14. ماندگار کردن رژ لب

برای ماندگاری بیشتر لب‌هایتان، نکته آرایشی درست و ساده‌ای که باید رعایت کنید این است که یک دستمال را روی لب‌هایتان نگه دارید و روی آن پودر اضافه کنید، که به ایجاد ظاهری مات با ماندگاری بیشتر کمک می‌کند. رژلب جامد با دوام

رژ لب 24 ساعته جامد

کلام آخر

با این نکات و ترفندهای آرایشی ساده خود را متحول کنید راه های زیادی وجود دارد که می توانید با پیروی از تکنیک های معمولی آرایشی که ممکن است در اینترنت مشاهده کنید، خود را متحول کنید. بنابراین، با پیروی از این دستورالعمل های دقیق در مورد نکات ساده آرایش زیبایی، می توانید به راحتی چهره خود را به یک اثر هنری برای اهداف مختلف تبدیل کنید، چه صحنه، صفحه نمایش، عکاسی یا یک شب در شهر. با رعایت این نکات آرایشی، سرها را بچرخانید و چشم ها را بدرخشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته کالاهای جدید اضافه می کنیم!

اگه میخوای از تخفیفات شگفت انگیز ما جا نمونی، شماره موبایلت رو بزار بهت پیامک میدیم!

سبد خرید

ورود

ورود | ثبت نام
Instagram YouTube linkedin Telegram
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
اطلاع از مقالات و تخفیفات

میخوای همراه با مقالات کد تخفیف هم برات ارسال کنیم؟

آدرس ایمیلت رو وارد کن تا جا نمونی!