معرفی بهترین شامپو کراتینه بدون سولفات ایرانی و نحوه استفاده

یکی از راه های مورد علاقه من برای به حداقل رساندن موخوره و وز شدن مو، استفاده از شامپو کراتینه است. وقتی یکی را به روتین مراقبت از مو اضافه کردم، تفاوت در نرمی و لطافت موهایم واقعاً چشمگیر بود. متخصصان مراقبت از مو اعتقاد دارند: شامپوهای کراتینه با تکمیل پروتئین‌های کراتین طبیعی موهای شما و ترمیم پیوندها در امتداد ساقه مو عمل می‌کنند، که ممکن است به دلیل مواردی مانند حالت دادن به حرارت و درمان‌های شیمیایی آسیب دیده یا شکسته شود. پس همراه ما باشید تا نکات مهم شامپو کراتین و معرفی چند محصول با کیفیت ایرانی را برای شما بیان کنیم.

شکی نیست کراتین یکی از شناخته شده ترین مواد تشکیل دهنده شامپو است و انتخاب بهترین شامپو کراتبن بدون سولفات برای افرادی که موهای خشک و خشن دارند،اهمیت بالایی دارد احتمالاً از قبل می دانید که کراتین مهمترین بخش ساختمانی موهای شما است. اما چیزهای بیشتری برای گفتن این ماده موثر وجود دارد. درمان‌های کراتینه سالن های آرایشی که موها را صاف می‌کنند و به ترمیم ساقه مو کمک می‌کنند به دلیل فرمول‌های خشن‌شان، آسیب بیشتری به مو میزنند و موقت هستند. با این حال، انتخاب این مدل شامپو به عنوان یک راه ملایم تر و آسان تر برای ترکیب این ماده در روتین مراقبت از موی شما امری مهم است که ما به آنها اشاره کرده ایم.کراتین مو یا شامپو کراتین

شامپو کراتین چیست؟

شامپو کراتینه شامپویی با پروتئین کراتین است. صرف نظر از برندهای شامپوی کراتینه، شامپوی کراتینه مانند شامپوی معمولی شما نیست. می توان گفت دو نوع شامپو کراتینه وجود دارد. اکثر آنها کراتین را به عنوان یک ماده حمایت کننده دارند. و برخی از آنها کراتین را به عنوان ماده اصلی تشکیل می دهند. یک شامپو صاف کننده کراتینه باعث میشود مو را تقویت کند و ساقه مو را ترمیم کند. با این حال، ما همه شامپوهایی که حاوی این ماده ارزشمند هستند را “شامپو کراتین” می نامیم.

کراتین چیست و برای موهای شما چه می کند؟

کراتین موجود در موی انسان پروتئینی است که از 19 آمینو اسید تشکیل شده است. یکی از این اسیدها سیستئین است و باید کمی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. سیستئین سرشار از گوگرد است و نقش عمده ای در انسجام سلول های مو دارد.

برای اینکه متوجه اهمیت این عنصر مهم بشوید بهتر است اینطور بگوییم که  موهای شما حاوی 8 درصد رطوبت، 3 درصد مواد معدنی و 89 درصد کراتین است، واو این خیلی زیاد است، اینطور نیست؟

بنابراین موهای شما بخش زیادی از کراتین است. احتمالاً جای تعجب نیست که کراتین مسئول ساختار داخلی و خارجی موهای شما است. بنابراین، کراتین مسئول استحکام و انعطاف پذیری موهای شما است. می توانید تصور کنید که اگر مقداری کراتین از موهای شما حذف شود، ساختار ناپایدار می شود و موهای شما ضعیف تر می شود. عکس زیر نتیجه موهای آسیب-دیده است. در زیر میکروسکوپ!

هنگامی که موهای شما در چنین شرایطی قرار دارند، محصولات کراتینه مو برای شما مفید خواهند بود. آنها سوراخ ها را پر می کنند و بخشی از آسیب را برطرف می کنند. این باعث می شود موهای شما دوباره قوی تر شود و احتمال شکستگی تارها در آینده کاهش یابد. علاوه بر این، موهایی که سرشار از کراتین هستند معمولاً بسیار صاف‌تر و بدون موخوره هستند.

تفاوت بین کراتین و مواد گیاهی در مراقبت از مو این است که کراتین دیوار شکسته را با آجرهای جدید پر می کند، جایی که مواد گیاهی فقط سطح را گچ می کنند. بدیهی است که دومی خوب به نظر می رسد، اما ثبات کمتری دارد.

تارهای مو را ضخیم تر میکند

همانطور که گفته شد یکی از فواید استفاده از کراتین تقویت ساقه مو و لطافت بیشتر آن است. از ساختار طبیعی موهای شما بدون سنگین کردن آن پشتیبانی می کند، به طوری که می توانید موهای خود را برای رشد مجدد آماده کنید.

موخوره و وزی را رفع میکند

موخوره و وز شدن مو زمانی رخ می دهد که مو آسیب-دیده باشد. بنابراین، موخوره را با مرطوب کردن موهای خود کنترل کنید. با کمک یک شامپو کراتینه مانند شامپو کراتین خوب، موهای سالم بیشتری خواهید داشت زیرا تا هسته تارهای شما نفوذ می کند و موهای سالم تری را بدون وز نشان می دهد.

شامپو مو کراتین فری سولفات

 آیا شامپو کراتین بدون سولفات مفید است؟

اگر موهای شما ضعیف و خشک است، باید به فکر خرید محصولات موی سرشار از کراتین باشید. از آنجایی که موهای همه افراد از کراتین تشکیل شده است، این شامپوها به طور کلی برای اکثر انواع مو مناسب هستند، اما متخصصان می گویند شامپو کراتینه به ویژه برای افرادی که موهای اسیب دیده،خشن و وز دارند مفید است. اگر برخی از کارهای زیر را به طور منظم انجام دهید، بهتر است هرجه سریعتر برای خرید شامپو اقدا کنید:

موهای خود را دکلره، رنگ یا هایلایت کنید.
موهای خود را با ابزارهای حالت دهنده داغ حالت دهید.
یا موهای خود را دائم برس بزنید یا شانه کنید.
در آب حاوی کلرید یا نمک شنا کنید.
وهمچنین موهای خود را چند ساعت در هفته در معرض نور خورشید قرار دهید.

بهترین شامپو کراتین بدون سولفات ایرانی کدام است؟

شامپو نرم کننده کراتین: Provit مناسب موهای خشکبهترین شامپو کراتین

یکی از بهترین شامپو کراتین  پرویت است که حاوی نرم کننده و پروتئین مو جهت ترمیم موهای خشک و خورد میباشد. مناسب برای موهای شکننده و خشک که دچار موخوره و ریزش شده اند یا بر اثر استفاده بیش از حد مواد شیمیایی و دستگاه های حرارتی تار موها ضغیف و نازک شده اند.

شامپو Provit درخشان کننده و آبرسان عمیق مو می باشد. پرویت با ضخیم کردن مویرگهای پوست سر و تحریک آنها باعث افزایش خونرسانی به ریشه های مو و مانع از ریزش مو و ضخیم شدن تار مو می گردد.با انتخاب شامپوی خوب،تغذیه و شستشوی موها، ریشه مو را تقویت کرده و باعث بهتر شدن جنس مو می شود. همچنین از ریزش فصلی موها جلوگیری می نماید. برخی عوامل محیطی باعث اکسیده شدن رنگدانه ها شده و یکی از علل رنگ پریدگی در موهای طبیعی و رنگشده می باشد. شامپو کراتین یک شامپو گیاهی است که ترکیبات اصلی تشکیل دهنده‌ی آن مواد گیاهی است و دارای خواص زیادی از جمله ضدخارش، ضدشوره و ضد قارچ می باشد. این شامپو کاهش دهنده خارش پوست، کنترل کننده چربی پوست سر و محرک رشد مو نیز است.

استفاده از نرم کننده موی کراتینه هر بار بعد از شامپو مهم است، زیرا باعث حالت دادن مو می شود و به راحت شدن فرهای مزاحم کمک می کند، وزی مو را رفع می کند و شکنندگی موهای شما را صاف می کند. حاوی روغن طبیعی، عصاره های گیاهی و ترکیبات کراتین برای تجدید پروتئین کراتین در مو و در نتیجه از ظاهری سالم، فرهای قوی تر و زیباتر پشتیبانی می کند.

بهترین شامپو کراتین: لیمپیو حاوی آلوئه وراخرید شامپو کراتین لیمپیو

لیمپیو شامپو کراتین محصولی برای مراقبت از مو است که به طور خاص برای تغذیه و تقویت موهای آسیب-دیده یا مستعد شکستن فرموله شده است. شامپو معمولی یک محصول مراقبت از موی عمومی است که برای پاکسازی مو طراحی شده است. یکی از تفاوت های اصلی شامپو کراتینه با شامپوی معمولی، مواد تشکیل دهنده آنها است. شامپو کراتینه به طور معمول حاوی سطوح بالایی از پروتئین کراتین است که یک جزء کلیدی برای موهای سالم است. این پروتئین به تقویت و ترمیم موهای خشن کمک می کند و آن ها را کمتر در معرض شکستگی و موخوره قرار می دهد. از طرف دیگر، شامپوی معمولی ممکن است حاوی مواد مختلفی باشد، اما معمولاً غلظت بالایی از پروتئین کراتین ندارد.

شامپو کراتینه LIMPIO با ترکیبی نادر از روغن آرگان، ویتامین ها و عوامل پاک کننده ملایم تهیه شده است که چربی اضافی پوست سر و مو را بدون خشک کردن آن از بین می برد. دارای ترکیبات فعال است که کوتیکول های شکسته مو را ترمیم می کند، رطوبت طبیعی را در فرها حفظ می کند و آن را صاف، نرم و سالم می کند.

بهترین شامپو کراتین بدون سولفات: سوپرکی

خرید و قیمت شامپو کراتین لیمیپو

شامپو کراتین سوپرکی  ارگانیک برای موهای کراتینه شده عالی است زیرا فاقد سولفات و سدیم است بنابراین پس از درمان شیمیایی به موها خشکی بیشتری وارد نمی کند. همچنین حاوی روغن آرگان مراکشی است که به صاف و خوش حالت کردن موهای کراتینه شده کمک می کند. به نظر من یکی از موثرترین شامپوها برای موهای کراتینه و خشک است.

یکی از بهترین شامپو کرایتن فری سولفات شامپو سوپرکی میباشد که درخشان کننده و آبرسان عمیق مو می باشد. این محصول مناسب برای انواع مو بخصوص موهای خشک است. و بدلیل فری سولفات بودن باعث لطافت و نرمی موهایتان میشود.

شامپو کراتین: ایروس

خرید و قیمت شامپو کراتین ایروس

شامپو کراتین ایروس پروتئین از دست رفته مو را جذب میکند. کراتین پروتئینی از جنس خود مو که موهای آسیب-دیده شما را ترمیم میکند. در این محصول از ملایم ترین ترکیبات استفاده شده تا موهای نرم و سالمی را برای شما بوجود بیاورد. کراتین موجود باعث لطیف شدن تار مو و نرم شدن آن میشود.

EROS حاوی عصاره کراتین درخشان کننده و آبرسان عمیق مو می باشد. این محصول مناسب برای انواع مو بخصوص موهای خشک است. EROS با ضخیم کردن مویرگهای پوست سر و تحریک آنها باعث افزایش خونرسانی به ریشه های مو و مانع از ریزش مو و ضخیم شدن تار مو می گردد.با انتخاب شامپوی خوب،تغذیه و شستشوی موها، ریشه مو را تقویت کرده و باعث بهتر شدن جنس مو می شود. همچنین از ریزش فصلی موها جلوگیری می نماید.کراتین ایروس یک شامپو گیاهی است که ترکیبات اصلی تشکیل دهنده‌ی آن پروتئین کراتین است و رشد موها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که موها سالم تر و محکم تر رشد کنند.

شامپو کراتین بدون سولفات: ایروس

خرید و قیمت شامپو فری سولفات کراتین ایروس

فری سولفات ایروس از بهترین شامپو کراتین بدون سولفات ایرانی میباشد حاوی عصاره کراتین درخشان کننده و آبرسان عمیق مو می باشد. این محصول مناسب برای انواع مو بخصوص موهای خشک است. EROS با ضخیم کردن مویرگهای پوست سر و تحریک آنها باعث افزایش خونرسانی به ریشه های مو و مانع از ریزش مو و ضخیم شدن تار مو می گردد.با انتخاب شامپوی خوب،تغذیه و شستشوی موها، ریشه مو را تقویت کرده و باعث بهتر شدن جنس مو می شود. همچنین از ریزش فصلی موها جلوگیری می نماید. گیاه آلوئه ورا ‏PH سلول‌های مو را در حد متعادل نگه می دارد. و رشد موها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که موها سالم تر و محکم تر رشد کنند.

شامپو مخصوص موهای خشک و آسیب دیده

آیا کراتین برای موهای شما مضر است؟

برخی صحبت ها مبنی بر اینکه پروتئین کراتین بیش از حد برای موهای شما مضر است وجود دارد. مردم تعجب می کنند که اگر موهای شما کراتین زیادی جذب کند چه اتفاقی می افتد. درک این نکته مهم است که مو فقط می تواند مقدار مشخصی پروتئین کراتین را جذب کند. پس از آن، دیگر نمی تواند قبول کند. این دقیقاً مانند اسفنجی است که فقط می تواند حداکثر مقدار آب را جذب کند. بنابراین لازم نیست نگران اشباع بیش از حد مو یا  پروتئینه شدن بیش از حد مو باشید.

دلیل اینکه موها نمی توانند بیشتر جذب شوند به دلیل موارد زیر است. قسمت های شکننده مو دارای بار منفی هستند. قسمت های سالم مو دارای بار مثبت هستند. کراتین فقط خود را به نواحی دارای بار منفی می چسباند. بنابراین هنگامی که مو دوباره سالم شد، کراتین دیگر نمی تواند به خود بچسبد.

چند بار باید موهایم را با شامپو کراتینه بشویم؟

شامپو کراتین و نحوه استفاده از آن بستگی به مدل موی شما دارد. افرادی که موهای خشک و غیر طبیعی دارند می توانند بعد از هر 3 روز با شامپوی کراتینه شامپو بزنند و به دنبال آن یک نرم کننده کراتینه کنند تا آسیب های ناشی از درمان های مو را جبران کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته کالاهای جدید اضافه می کنیم!

اگه میخوای از تخفیفات شگفت انگیز ما جا نمونی، شماره موبایلت رو بزار بهت پیامک میدیم!

سبد خرید

ورود

ورود | ثبت نام
Instagram YouTube linkedin Telegram
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
اطلاع از مقالات و تخفیفات

میخوای همراه با مقالات کد تخفیف هم برات ارسال کنیم؟

آدرس ایمیلت رو وارد کن تا جا نمونی!