معرفی 8 شامپو مخصوص موهای کراتین شده

درمان کراتینه مو یک فرآیند شیمیایی مو است که موها را به طور موقت صاف و صاف می کند. مطالعات نشان می دهد که کراتین به خودی خود یک پروتئین طبیعی در پوست و مو است که می تواند قدرت خود را در طول زمان از دست بدهد. همچنین باعث می شود درمان های کراتینه مو برای پر کردن مجدد پروتئین به رشته ها مهم باشد. طبق یک مطالعه در سال 2022، کراتین یکی از پروتئین های ساختاری است که لایه بیرونی مو و پوست را تشکیل می دهد. اگر تازه موهای خود را کراتین کرده اید یا اگر موهای وز و خشنی دارید خواندن این مطلب را به شما معرفی میکنم.

وز شدن مو چیز بدی نیست، در واقع، برای بسیاری از افراد این یک بخش طبیعی از داشتن مو است. با این حال، ممکن است ظاهر موهایی که برای خود می خواهید نباشد. اینجاست که کراتین وارد می‌شود. کسانی که موهای کراتینه‌شده دارند، از تارهای براق و بدون وز شدن که چندین ماه دوام می‌آورند حتی بعد از شامپو کردن لذت می‌برند. این روند براق کردن مو برای صاف کردن انواع موها  به ویژه موهای مجعد، گره‌خورده و پیچ‌دار برای سال‌ها مورد علاقه بوده است. هدف ما در این مقاله معرفی شامپو مخصوص موهای کراتین شده و مناسب برای کسانی که میخواهند موهایشان نرم و خوش حالت باشد است.

شامپو برای موهای کراتین شده

درمان کراتینه مو چیست؟

درمان کراتینه مو یک فرآیند شیمیایی مو است که موها را به طور موقت صاف و صاف می کند. مطالعات نشان می دهد که کراتین به خودی خود یک پروتئین طبیعی در پوست و مو است که می تواند قدرت خود را در طول زمان از دست بدهد. همچنین درمان های کراتینه مو باعث میشود برای پر کردن مجدد پروتئین به تارهای مو کمک کنند. طبق یک مطالعه در سال 2022، کراتین یکی از پروتئین های ساختاری است که لایه بیرونی مو و پوست را تشکیل می دهد.

شامپو مخصوص موهای کراتین شده

این درمان از ترکیبی حرفه‌ای از مواد شیمیایی روی رشته‌ها با پروتئین کراتین استفاده می‌کند که بر روی لایه بیرونی محافظ مستعد وز مو مهر و موم شده است. پس از سشوار کشیدن و صاف کردن مو برای فعال کردن پوشش کراتین، موها ظاهری ابریشمی و صاف پیدا می‌کنند که بسته به نوع نگهداری می‌تواند سه تا شش ماه دوام بیاورد. یک درمان محبوب کراتینه مو، کراتین برزیلی است که از یک محلول غنی از کراتین برای صاف کردن تارها استفاده می کند. با این حال، همه درمان‌های کراتینه، برزیلی نیستند.

صاف کردن مو

فواید موهای کراتین شده چیست؟

فایده اصلی درمان مو با کراتین، حالت دادن آسان و ظاهری بدون وز است. پس از یک درمان، در زمان حالت دادن به موهای خود صرفه جویی می کنید، زیرا تارها فقط به یک سشوار سریع یا اتوی مو نیاز دارند تا ظاهر سالنی براق داشته باشند. درمان‌های کراتین مو علاوه بر قابلیت مدیریت بهتر، از موها در برابر رطوبت محافظت می‌کند، به موها درخشندگی می‌بخشد و با جبران کراتین از دست رفته موها را تقویت می‌کند. لطفا توجه داشته باشید: در حالی که درمان‌های کراتین مو فواید زیادی دارند، FDA نسبت به استفاده از درمان‌های کراتین  هشدار می‌دهد، زیرا وقتی حرارت داده می‌شود به یک ماده سرطان‌زا تبدیل می‌شود. 

شامپو بدون سولفات

چگونه از موهای کراتین مراقبت کنیم؟

تمام روش‌های درمان و رنگ‌آمیزی مو برای حفظ ظاهر به یک رژیم اختصاصی مو نیاز دارند و موهای کراتینه‌شده نیز تفاوتی ندارند. اگر موهای بلوند تازه دکلره شده دارید، باید از شامپوی ضد زردی بنفش یا بلوند استفاده کنید. اگر موهای خشکی دارید باید از شامپوهای ترمیم کننده استفاده کنید. و اگر موهای کراتین دارید، باید از شامپوی بدون سولفات استفاده کنید که تمام پروتئین غنی را که به تازگی برای آن پول پرداخت کرده اید را پاک نکند و مواد نفوذ کرده به عمق مو حفظ شود.

مراقبت از موهای کراتین شده

8 شامپو مخصوص موهای کراتین شده

یکی از راه های مورد علاقه من برای به حداقل رساندن موخوره و وز شدن مو، استفاده از شامپو کراتین است. وقتی یکی را به روتین مراقبت از مو اضافه کردم، تفاوت در نرمی و لطافت موهایم واقعاً چشمگیر بود. آرایشگر، توضیح می‌دهد که شامپوهای کراتینه به اندازه درمان‌های کراتینه داخل سالن قوی نیستند. اما می‌توانند به تقویت تارها، کاهش موخوره و افزایش درخشندگی مو کمک کنند. حالا بریم ببینیم شامپو های مخصوص موهای کراتین کدامند؟

1.شامپو مو ایروس فری سولفات کراتین حجم 500 میل

این فرمول فری سولفات پروکراتین ادعا می کند که موخوره را تا حد زیادی درمان میکند. این شامپو دوستدار مو همچنین مملو از سرامیدها که به موهای شما نیز کمک می کنند و اسیدهای آمینه است. بنابراین می توانید برای مدت طولانی تری از تارهای صاف و ابریشمی لذت ببرید. موهای شما با این مواد حس لطافت و شادابی می‌کنند و درخشندگی مناسب آینه و رشته‌هایی با بوی خوش را برایم باقی می‌گذارند.

2.شامپو فری سولفات پرویت حجم 350 میل

شامپو فری سولفات پرویت، حاوی کراتین و عصاره آلوئه ورا و روغن آرگان میباشد. مناسب برای موهای شکننده و خشک که دچار موخوره و ریزش شده اند یا بر اثر استفاده بیش از حد مواد شیمیایی و دستگاه های حرارتی تار موها ضغیف و نازک شده اند.

فری سولفات Provit درخشان کننده و آبرسان عمیق مو می باشد. پرویت با ضخیم کردن مویرگهای پوست سر و تحریک آنها باعث افزایش خونرسانی به ریشه های مو و مانع از ریزش مو و ضخیم شدن تار مو می گردد.با انتخاب شامپوی خوب،تغذیه و شستشوی موها، ریشه مو را تقویت کرده و باعث بهتر شدن جنس مو می شود.

فرمول بدون سولفات “برای موهای رنگ شده،کراتینه و وز خشک عالی است و به بازسازی کراتین در مو کمک می کند تا آن را قوی تر و در برابر شکستگی های آینده مقاوم تر کند.” من شخصاً می توانم تأیید کنم که این انتخاب موهای شکننده من را نرم تر و صاف تر کرده است و تارها را آبرسانی کرده است.

شامپو فری سولفات پرویتخرید شامپو مخصوص موهای کراتین شده پرویت

3.شامپو مو کراتین لیمپیو حاوی آلوئه ورا حجم 400 میل

شامپو کراتین لیمپیو حاوی آلوئه ورا میباشد. کراتین پروتئینی از جنس خود مو که موهای خشن شما را ترمیم میکند. در این محصول از ملایم ترین ترکیبات استفاده شده تا موهای نرم و سالمی را به شما هدیه یدهد. کراتین موجود باعث لطیف شدن تار مو و نرم شدن آن میشود.

شامپو مو کراتین لیمپیو

خرید شامپو کراتین آلوئه ورا لیمپیو

4.شامپو بدون سولفات بعد از کراتین پرکاس حجم 500 میل

موهای آسیب-دیده کراتین خود را از دست میدهد که باعث وز شدن مو میشود. شامپو بعد کراتین پرکاس با ملایمت موهای شکننده را تمیز کرده و باعث میشود مو نرمتر و براقتر به نظر برسد. پرکاس شامپو مخصوص موهای کراتین شده میباشد.

شامپو بدون سولفات پرکاس دارای خاصیت نرم کنندگی هم بوده و شانه پذیری مو را آسان تر میکند.  انتخاب این مدل شامپو به عنوان یک راه ملایم تر و آسان تر برای ترکیب این ماده در روتین مراقبت از موی شما امری مهم است که ما به آنها اشاره کرده ایم.

شامپو مو بعد کراتینه پرکاس به دلیل عدم وجود سولفات برای موهای تحت درمان کراتینه و موهای رنگشده نیز قابل استفاده است و ضرری به مو وارد نمیکند. برخلاف باور عموم،شامپوهای فاقد سولفات نیز به همان اندازه شامپوهای عادی موها را تمیز کرده و باعث تقویت و استحکام مو نیز میشوند.

شامپو بدون سولفات بعد از کراتین پرکاس

خرید شامپپو بدون سولفات بعد از کراتین پرکاس

5.شامپو کراتین سوپرکی بدون سولفات حجم 750 میل

شامپو بدون سولفات سوپرکی درخشان کننده و آبرسان عمیق مو می باشد. پرویت با ضخیم کردن مویرگهای پوست سر و تحریک آنها باعث افزایش خونرسانی به ریشه های مو و مانع از ریزش مو و ضخیم شدن تار مو می گردد. با انتخاب شامپوی خوب،تغذیه و شستشوی موها، ریشه مو را تقویت کرده و باعث بهتر شدن جنس مو می شود.

همچنین از ریزش فصلی موها جلوگیری می نماید. برخی عوامل محیطی باعث تغییر رنگدانه ها شده و یکی از علل کمرنگ شدن در موهای طبیعی و رنگ شده می باشد. شامپو کراتین یک شامپو گیاهی است که ترکیبات اصلی تشکیل دهنده‌ی آن مواد گیاهی است و دارای خواص زیادی از جمله ضدخارش، ضدشوره و ضد قارچ می باشد. این شامپو کاهش دهنده خارش پوست، کنترل کننده چربی پوست سر و محرک رشد مو نیز است.

شامپو کراتین سوپرکی بدون سولفات

خرید شامپو مخصوص موهای کراتین شده بدون سولفات سوپرکی

6.شامپو بوتاکس سوپرکی بدون سولفات حجم 750 میل

شامپو بوتاکس بدون سولفات مو ترکیبی از مواد طبیعی است که با نفوذ به ساقه مو و ترمیم موها از داخل به بیرون، جادویی خود را انجام می دهد. این محصول کوتیکول و قشر مو را هدف قرار می دهد تا سلامت و استحکام آن را بازیابی کند. کوتیکول مو را می‌بندد، موخوره را کاهش می‌دهد و درخشش خیره‌کننده را به شما می‌دهد.

شامپو بوتاکس بدون سولفات ،نرم کننده و  یک محصول 100% گیاهی و بدون عوارض است که به موهای شما حالت دهنده عمیق مورد نیاز را می دهد. همچنین باعث می شود موهای شما فوق العاده نرم، صاف و براق شود.

شامپو بدون سولفات مخصوص کراتین سوپرکی

خرید شامپو بدون سولفات بوتاکس سوپرکی

7.شامپو بدون سولفات مورینگا مناسب انواع مو به ویژه کراتین شده

شامپو بدون سولفات مورینگا یک انتخاب عالی برای انواع مو، به ویژه موهای کراتین است. با استفاده از عناصر طبیعی و عصاره های گیاهی، این شامپو نه تنها مو ها را تمیز و نرم میکند بلکه آنها را تقویت و تغذیه میکند و مناسب برای موهای خشک و کراتین است که با ترکیبات مغذی وتقویت کننده اش، به محافظت و آبرسانی موها کمک میکند. حاوی عناصر انحصاری شامل روغن‌های گیاهی مورینگا، آرگان، هسته انگور و دانه آفتاب‌گردان و ویتامین A و E وکافئین، کراتین و روغن بائوباب است که فاقد سولفات است و باعث حفظ ساختار کراتین مو و افزایش ماندگاری کراتین تراپی میشود. شامپو بدون سولفات کمک به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو و تامین رطوبت متعادل پوست ومو میکند.

شامپو بدون سولفات مناسب موهای کراتین شده

خرید شامپو بدون سولفات مورینگا 

8.شامپو بدون سولفات کف سر چرب لیمپیو پلاس حجم 350 میل

شامپو بدون سولفات کف سر چرب مخصوص کسانیکه پوست سرشان چرب است. یک بار در روز موهای خود را بشویید، اما اگر موهایتان تحت درمان شیمیایی است، کمتر آن را بشویید. اگر به طور طبیعی موهای صافی دارید، تولید سبوم از پوست سر شما می تواند سریعتر از موهای مجعد به نوک سر برسد. موهای خود را سه بار در هفته بشویید.

با انتخاب شامپوی خوب،تغذیه و شستشوی موها، ریشه مو را تقویت کرده و باعث بهتر شدن جنس مو می شود. همچنین از ریزش فصلی موها جلوگیری می نماید. شامپو آرگان لیمپیو یک شامپو گیاهی است که ترکیبات اصلی تشکیل دهنده‌ی آن روغن آرگان است و دارای خواص زیادی از جمله  ضد خارش، ضدشوره و ضد قارچ می باشد. این شامپو کاهش دهنده خارش پوست، کنترل کننده چربی پوست سر و محرک رشد مو نیز است.

شامپو بدون سولفات کف سر چرب لیمپیو

خرید شامپو مخصوص موهای کراتین شده بدون سولفات لیمپیو 

چه شامپویی برای موهای کراتین مناسب است؟

ما در مورد روش های مراقبت کلی برای موهای کراتینه صحبت کرده ایم، اکنون برای شامپوی اختصاصی که باید استفاده کنید. اگر می خواهید موهای کراتین خود را با همان کیفیت آرایشی تازه ای که از آن استفاده کرده اید حفظ کنید، استفاده از شامپوی بدون سولفات ضروری است. شامپوهای سولفاته به اندازه شامپوهای معمولی کف نمی‌کنند که می‌توانند پروتئین را حذف و موها را شکننده و خشک به نظر برسانند. پس از صرف این همه هزینه برای درمان کراتینه، می توانید در شامپو با شستشوی مقرون به صرفه و مغذی که در بالا به شما معرفی کردیم، صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته کالاهای جدید اضافه می کنیم!

اگه میخوای از تخفیفات شگفت انگیز ما جا نمونی، شماره موبایلت رو بزار بهت پیامک میدیم!

سبد خرید

ورود

ورود | ثبت نام
Instagram YouTube linkedin Telegram
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
اطلاع از مقالات و تخفیفات

میخوای همراه با مقالات کد تخفیف هم برات ارسال کنیم؟

آدرس ایمیلت رو وارد کن تا جا نمونی!