10 ماسک تخم مرغ برای مو و درمان خشکی و ریزش مو

زرده تخم مرغ سرشار از چربی های سالم است که به جبران رطوبت مو کمک می کند و تارهای مو را براق و شاداب می کند. و از آنجایی که مو 80 درصد پروتئین است، استفاده از تخم مرغ که سرشار از پروتئین است، می تواند به جبران پروتئین از دست رفته بعلت حالت دادن به مو با وسایل حرارتی،بیماری خاص، یا استفاده زیاد از رنگ و مواد دکلره. ماسک مو تخم مرغ با ترکیب روغن ها و مواد آلی دیگر کمک میکند موها را قوی تر،ضخیم تر،شاداب،براق و نرم میکند و در برابر گرما مقاومت میکند.

اگر هیاهویی درباره ماسک تخم مرغ شنیده اید، ممکن است کنجکاو شوید که ماسک تخم مرغ برای مو چه چیزی ارائه می دهد. به نظر می رسد که ماسک های تخم مرغ می توانند به رشد موهای شما کمک کنند که بلندتر، قوی تر و به طور کلی سالم تر شوند. در واقع، استفاده از ماسک موی تخم مرغ به طور منظم می تواند به شما قفل های براق تری بدهد که درخشان و درخشنده هستند.

بهترین بخش این است که شما مجبور نیستید یک ماسک گران قیمت با نام تجاری بخرید تا مزایای ماسک موی تخم مرغ را تجربه کنید. تهیه ماسک موی تخم مرغی خود در خانه با موادی که به احتمال زیاد از قبل در یخچال دارید، آسان است. به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید که تخم مرغ چگونه برای موهای شما مفید است، برخی از بهترین دستور العمل های ماسک تخم مرغ در خانه، و نکاتی برای استفاده موثرتر از ماسک های تخم مرغی.

ماسک تخم مرغ برای مو

10 ایده ماسک موی تخم مرغ با توجه به مشکل شما

فواید تخم مرغ برای مو

از آنجایی که تخم مرغ یک پروتئین کامل است، حاوی تمام آمینو اسیدهای ضروری برای کمک به بافت های بدن، از جمله موهای شما، برای رشد سالم تر و قوی تر است. ساقه مو بیشتر از پروتئین فیبری به نام کراتین تشکیل شده است که به پروتئین به عنوان منبع اصلی سوخت متکی است. به طور کلی، پروتئین بدن شما را قادر می سازد تا کراتین موهای شما را بسازد، حفظ کند و جایگزین کند. برای درک همه راه هایی که پروتئین موجود در تخم مرغ می تواند موهای شما را سالم نگه دارد، باید اجزای مختلف ساقه مو را بدانید. اگر شما موهای فری دارید ضروری است که روتین مراقبت از موی مجعد و فر داشته باشید.

هر ساقه مو از این سه لایه تشکیل شده است:

  • مدولا: این نرم و درونی ترین لایه ساقه مو فقط در موهای ضخیم و بزرگ دیده می شود.
  • کورتکس: این لایه میانی ساقه مو است که به مو رنگ، بافت و استحکام می بخشد.
  • کوتیکول: این بیرونی ترین لایه نازک و بی رنگ ساقه مو از پوست در برابر آسیب محافظت می کند.

فواید تخم مرغ برای بدن

مزایای تخم مرغ برای بدن

در نهایت، پروتئین موجود در تخم‌مرغ به بدن شما کمک می‌کند تا از یک قشر قوی‌تر حمایت کند، که باعث می‌شود موهای شما به مراتب کمتر دچار شکستگی یا دو شاخه شدن انتهای مو شوند. همچنین به تقویت و صاف کردن کوتیکول کمک می کند که باعث می شود موهای شما براق تر به نظر برسد. به این ترتیب پروتئین به قسمت‌های مختلف ساقه مو کمک می‌کند و منجر به ایجاد قفل‌های طولانی و خوش‌حالت می‌شود.

تخم مرغ همراه با پروتئین، سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی قوی است. به طور خاص، تخم‌مرغ سرشار از بیوتین و سایر ویتامین‌های B کمپلکس است که ریشه‌های مو را تقویت کرده و به کاهش ریزش مو کمک می‌کند. این مواد مغذی همچنین برای تحریک رشد موهای جدید، ضخیم شدن موهای شما و دادن حجم بیشتری به آن کار می کنند.

از سوی دیگر، افرادی که پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی کافی دریافت نمی کنند ممکن است شکنندگی، نازک شدن و ریزش مو را تجربه کنند. علاوه بر این، از دست دادن مواد مغذی در موهای شما می‌تواند در نتیجه درمان‌های شیمیایی، اکسیداسیون محیطی و استفاده منظم از تکنیک‌های حالت دادن حرارتی باشد.

تخم مرغ با مو چه میکند

تخم مرغ برای مو چه فایده ای دارد؟

در تلاش برای ترمیم قفل های آسیب دیده و معکوس کردن ریزش مو، برخی از افراد با استفاده از تخم مرغ و سایر مواد مغذی مو، ماسک مو ایجاد می کنند. در اینجا هفت روش برتر که استفاده از ماسک تخم مرغ می تواند برای موهای شما مفید باشد آورده شده است:

تقویت رشد مو

همانطور که در بالا ذکر شد، تخم مرغ برای رشد تارهای قوی و سالم بسیار عالی است. یک ماسک موی تخم مرغ، مواد مغذی ضروری را به فولیکول‌های موی شما می‌رساند تا به این سلول‌ها کمک کند تا سطح کراتین خود را بالا ببرند و رشد قابل توجهی بیشتری داشته باشند.

خاصیت ارتجاعی موهایتان را بهبود ببخشید

مقدار بیوتین غلیظ موجود در زرده تخم مرغ، ماسک های تخم مرغ را برای حالت ارتجاعی موهایتان عالی می کند.

مزایای تخم مرغ برای مو

به موهای خود درخشندگی بیشتری بدهید

به طور خاص، زرده تخم مرغ با تغذیه موهای خشک و کمک به حفظ درخشندگی طبیعی مو، به عنوان مرطوب کننده طبیعی مو عمل می کند.

پوست سر را تمیز میکند

استفاده از ماسک موی تخم مرغ می تواند به پاکسازی پوست سر از چربی های اضافی کمک کند، به خصوص زمانی که با سایر مواد دوستدار پوست سر ترکیب شود. به طور خاص، پوست سر تمیز و سالم یکی از مزایای اصلی ماسک دارچین و تخم مرغ است.

ریزش مو را متوقف میکند

با تحریک و تغذیه پوست سر، مواد مغذی موجود در ماسک موی تخم مرغ به تقویت ریشه مو کمک می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند. به طور خاص، فراوانی ویتامین های B موجود در ماسک موی تخم مرغ برای جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر است.

درمان موخوره با تخم مرغ

جلوگیری از شکستگی مو

همراه با کاهش ریزش مو، ماسک های تخم مرغ می توانند با تقویت موهای شکننده به پایان دادن به شکستگی مو کمک کنند. مهر و موم کردن روی انتهای شکاف شده با ماسک موی تخم مرغ هم از شکستگی جلوگیری می کند و هم بافت کلی موهای شما را بهبود می بخشد. 10 نکته برای درمان موخوره شدید که لازمه بدونید.

درمان آسیب مو

از آنجایی که موهای شما حدود 70 درصد پروتئین است، پروتئین موجود در تخم مرغ می تواند به بازسازی هر گونه شکاف کراتین آسیب دیده در ساختار موهای شما کمک کند. ترمیم کراتین به این روش به ترمیم تارهای آسیب دیده کمک می کند و به طور کلی موهای سالم تر را ارتقا می دهد.

ماسک خانگی نرم کننده مو

10 ایده ماسک تخم مرغ برای مو

اکنون که تمام فواید تخم مرغ برای موهای شما را می دانید، وقت آن است که قدرت تخم مرغ را آزمایش کنید و نتایج را ببینید. اگرچه می‌توانید موی خود را با تخم‌مرغ‌های ساده درمان کنید، اما بیشتر مردم ترجیح می‌دهند مواد بیشتری را در ماسک‌های تخم‌مرغ خود مخلوط کنند تا فواید بیشتری داشته باشند. 10 دستور العمل ماسک موی تخم مرغ را در زیر بررسی کنید تا ماسکی را پیدا کنید که بیشترین سود را برای تارهای شما دارد.

1. ماسک تخم مرغ برای رشد مو

اگر هدف شما قفل های بلند و روان است، این ماسک موی تخم مرغ برای شما مناسب است. با استفاده از مخلوطی ساده از تخم مرغ و روغن زیتون، این ماسک به حالت دادن موهای شما کمک می کند و در عین حال تعادل چربی طبیعی پوست سرتان را حفظ می کند. تخم مرغ به تغذیه ریشه مو و ساقه مو کمک می کند، رشد موی سالم را تقویت می کند و بافت مو را بهبود می بخشد. روغن زیتون به نرم شدن هر رشته و ایجاد حالت دهنده اضافی کمک می کند. دستور العمل زیر را چند بار در هفته دنبال کنید تا موهای خود را بلندتر کنید.

مواد لازم : 1 الی 2 تخم مرغ بسته به بلندی موهای شما + 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون.

طرز تهیه: تخم مرغ ها و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک کاسه کوچک با همزن بزنید تا کاملا مخلوط شوند. مخلوط تخم مرغ زده شده و روغن زیتون را روی موهای خود بمالید و مطمئن شوید که به طور مساوی در سرتاسر موهایتان پخش می شود. بگذارید مخلوط حدود 20 دقیقه روی پوست بماند. مخلوط را با آب خنک از موهای خود بشویید. نرم کننده را به موهای خود مالیده و اجازه دهید در هوا خشک شود.

تخم مرغ و روغن زیتون

2.ماسک موی تخم مرغ برای رشد و ضخامت مو

این ماسک تخم مرغ برای ضخامت مو از روغن نارگیل و روغن بادام استفاده می کند تا موهای شما را عمیقاً نرم کند و موهای بلند و خوش طعمی را برای شما به ارمغان می آورد که به راحتی نمی شکند. هم روغن نارگیل و هم روغن بادام دارای خواصی هستند که می توانند جان تازه ای به موهای خشک و شکننده بدهند و به آنها کمک می کند تا پرتر به نظر برسند و رشد کنند. یک جفت سفیده تخم مرغ پر از پروتئین این ترکیب سه گانه ای از مواد دوستدار مو را تکمیل می کند و ماسکی جادویی ایجاد می کند که به افزایش موهای زائد شما کمک می کند. از دستور زیر دو تا سه بار در هفته استفاده کنید و رشد ظاهری موهای خود را در مقابل چشمان خود مشاهده کنید.

مواد لازم: 2 عدد سفیده تخم مرغ + 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل + 4 قاشق غذاخوری روغن بادام.

طرز تهیه: سفیده تخم مرغ، روغن نارگیل و روغن بادام را در ظرفی بریزید. مواد را با هم مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند. ماسک را به آرامی روی پوست سر و موهای خود بمالید. ماسک تخم مرغ را با آب سرد و شامپو بشویید، اما از نرم کننده استفاده نکنید.

3.ماسک موی تخم مرغ برای موهای آسیب دیده

اگر به طور مرتب از گرما یا مواد شیمیایی خشن برای حالت دادن به موهای خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد موهای شما آسیب دیده است. خوشبختانه، می توانید با استفاده از ماسک موی مناسب، بخشی از این آسیب را برطرف کنید. استفاده از ماسک موی تخم مرغ حاوی عسل با تقویت هر فولیکول مو و قفل کردن رطوبت به درمان ریزش موی آسیب دیده کمک می کند. انتهای مهر و موم با دستور زیر.

مواد لازم: 1 عدد تخم مرغ + 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون +1 قاشق چایخوری عسل

طرز تهیه:تخم مرغ، روغن زیتون و عسل را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید. مخلوط را به انتهای موهای خود بمالید. موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید. حدود 20 دقیقه زمان دهید تا مواد در آن فرو بروند. مخلوط را بشویید و اجازه دهید موهایتان در هوا خشک شود.

تخم مرغ با عسل

4. ماسک تخم مرغ برای صاف کردن مو

با کنار گذاشتن روش‌های سنتی و مضر صاف کردن مو که از گرما استفاده می‌کنند، به طور کامل از آسیب مو جلوگیری کنید. در عوض، موهای خود را به طور طبیعی با این دستور ماسک تخم مرغ صاف کنید. این دستور شامل شیر است که به دلیل خواص تسکین دهنده خود به عنوان یک صاف کننده طبیعی مو عمل می کند. به عنوان یک امتیاز، پروتئین کازئین و آب پنیر موجود در شیر به طور همزمان هر رشته را تقویت و صاف می کند تا آسیب را ترمیم کند. با این دستور ساده موهای خود را صاف و ابریشمی کنید.

مواد لازم: 1 عدد تخم مرغ 1 فنجان شیر.

طرز تهیه: تخم مرغ را در یک کاسه بزنید. شیر را به کاسه اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. مخلوط را روی موهای خود بمالید و روی پوست سر خود ماساژ دهید. موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید تا مایع نشت نکند. مخلوط را حدود 20 دقیقه بگذارید. مخلوط را با آب خنک و شامپو بشویید.

ترکیب شیر با تخممرغ

5. ماسک تخم مرغ برای موهای خشک

درمان موهای خشک یک ماسک موی مرطوب کننده قوی با مقداری پروتئین است. این ماسک موی تخم مرغی سرشار از مواد مغذی حیاتی دقیقا همان چیزی است که پزشک دستور داده است. در این ماسک از زرده تخم مرغ که سرشار از مواد معدنی، پروتئین، اسیدهای چرب و ویتامین‌هایی مانند A، D و E است، به همراه سس مایونز استفاده می‌شود که موهای شما را مرطوب و نرم می‌کند. با دستور زیر موهای خشک خود را نجات دهید.

مواد لازم: 2 عدد زرده تخم مرغ 1 قاشق غذاخوری سس مایونز بدون طعم.

طرز تهیه: مواد را در ظرفی با همزن بزنید. مخلوط زرده و سس مایونز را از ریشه تا نوک موهایتان بمالید. برای پوشاندن موهایتان از کلاه دوش استفاده کنید و بگذارید حدود 20 دقیقه روی موهایتان بماند. ماسک را با شامپو و آب سرد بشویید.

تخم مرغ با سس مایونز برای مو

6. ماسک تخم مرغ برای موهای چرب

اگر موهای شما در طول روز تمایل به چرب شدن دارند، این ماسک تخم مرغ به حفظ چربی کمک می کند. فقط استفاده از سفیده تخم مرغ در ماسک، روغن را بدون اضافه کردن رطوبت اضافی به تار موهای شما مورد هدف قرار می دهد. این دستور ماسک همچنین شامل دارچین است که به پاکسازی پوست سر از چربی اضافی کمک می کند. از این ماسک تخم مرغ برای کنترل چربی موهای خود استفاده کنید، که به جلوگیری از مشکلاتی مانند مسدود شدن منافذ و سایر عفونت های پوستی کمک می کند. با دستور زیر حدود دو بار در هفته روغن موهای خود را رام کنید.

مواد لازم: 2 عدد سفیده تخم مرغ 1 قاشق غذاخوری عسل 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون 1/2 قاشق چایخوری دارچین.

طرز تهیه: سفیده تخم مرغ، عسل، روغن زیتون و دارچین را در ظرفی با هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. ماسک را با انگشتان خود بمالید تا اطمینان حاصل کنید که به طور یکنواخت در سراسر پوست سر پخش می شود. پس از استفاده از مخلوط، یک کلاه دوش قرار دهید. اجازه دهید ماسک حدود 20 دقیقه بماند تا مواد شروع به خشک شدن کنند. ماسک را از روی موهای خود بشویید. بسته به بافت موهایتان، از شامپو استفاده کنید و دوباره آبکشی کنید.

7.ماسک تخم مرغ برای موهای وز

اگر مشتاق یک تار صاف و براق هستید، به یک ماسک موی تخم مرغی نیاز دارید که حاوی موخوره باشد. یک ماسک تخم مرغ مغذی به موهای شما کمک می کند تا رطوبت بیشتری را حفظ کنند و در عین حال هر فولیکول را عمیقاً نرم کنند. این ماسک تخم مرغ برای موهای وز شامل روغن اسطوخودوس برای کمک به تسکین تارهای استرس‌دار شما، روغن گل رز برای مرطوب کردن موهای خشک شده و آب لیمو برای صاف کردن طبیعی کوتیکول‌های مو است. با دستور تهیه ماسک تخم مرغی که در زیر آمده است، به موهای وز شده خود عشق بورزید.

مواد لازم: 2 عدد تخم مرغ 10 قطره روغن اسطوخودوس 10 قطره روغن گل رز 1 قاشق چایخوری آب لیمو.

طرز تهیه: در یک کاسه کوچک، تخم مرغ ها، روغن اسطوخودوس، روغن گل رز و آب لیمو را با هم مخلوط کنید. مواد را با چنگال هم بزنید تا مخلوط کف کند. ماسک را به طور یکنواخت روی موهای خود بمالید. موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید. حدود 20 دقیقه اجازه دهید ماسک جادویی خود را اعمال کند. ماسک را زیر دوش با آب خنک، شامپو و نرم کننده بشویید.

برای خشکی و وزی موهام چیکار کنم

8. ماسک موی تخم مرغ برای افزایش درخشندگی

این ماسک تخم مرغ یال شما را کاملا درخشان می کند. برای قرن ها، روغن کرچک به دلیل خواص مرطوب کنندگی چشمگیر روغن کرچک، به درخشش جدی مو کمک می کند. اگر نیاز به قانع کننده بیشتری دارید، روغن کرچک همچنین دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است که به شما پوست سر سالم تر و شادتری می دهد. اگر برای براق شدن موهایتان آماده هستید، از دستور العمل ماسک تخم مرغ زیر استفاده کنید.

مواد لازم: زرده تخم مرغ 1 عدد 1 قاشق چایخوری روغن کرچک.

طرز تهیه: مواد را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید. مخلوط را از ریشه تا نوک موهای خود بمالید. حدود نیم ساعت اجازه دهید ماسک داخل آن بماند. ماسک را با آب خنک بشویید. آبکشی را با یک انفجار سریع آب سرد یخ به پایان برسانید تا ساقه مو را ببندید و درخشندگی آن را حفظ کنید.

9. ماسک تخم مرغ برای ریزش مو

از این ماسک تخم مرغ به عنوان درمانی برای تمام مشکلات ریزش مو استفاده کنید. ماست به عنوان یک محصول شیر دلمه برای تقویت موهای ضعیف و جلوگیری از ریزش مو عالی است. کیفیت خامه ای ماست نیز آن را به یک نرم کننده عالی تبدیل می کند. هنگامی که ماست با تخم مرغ و کمی آب لیمو ترکیب می شود، به ایجاد ماسک نهایی برای مبارزه با ریزش مو کمک می کند. یکی از این ماسک ها را یک یا دو بار در هفته مخلوط کنید.

مواد لازم: 1 عدد تخم مرغ 4 قاشق غذاخوری ماست 1 قاشق غذاخوری آب لیمو.

طرز تهیه: تخم مرغ و ماست را در ظرفی با همزن بزنید تا مخلوط شوند. آب لیمو را در آن بریزید و با مواد دیگر مخلوط کنید. ماسک را روی موهای خود بمالید، مطمئن شوید که مخلوط به طور کامل موهای شما را بپوشاند. اجازه دهید ماسک حدود 30 دقیقه روی پوست بماند. موهای خود را با آب خنک بشویید. موهای خود را قبل از اینکه اجازه دهید در هوا خشک شود حالت دهید.

ماسک مو خانگی برای مو

10. ماسک تخم مرغ برای شوره مو

قبل از بحث در مورد این ماسک فوق العاده تخم مرغ برای شوره سر، باید توجه داشته باشید که فقط با یک ماسک نمی توانید شوره سر را درمان کنید. در حالی که بسیاری از عوامل مانند رژیم غذایی نامناسب، مخمر و استرس می توانند شوره سر را بدتر کنند، تنها منبع این مشکل به راحتی قابل تشخیص نیست و ممکن است تا زمانی که به متخصص پوست مراجعه نکنید، راه حل دائمی پیدا نکنید.

با این حال، می توانید اقدامات خاصی را برای مدیریت شوره سر انجام دهید، مانند ماسک موی تخم مرغ. استفاده از ماسک تخم مرغ روی موهایتان با مرطوب کردن شدید پوست سر به مقابله با خارش پوسته پوسته های خشک کمک می کند. این مخلوط مخصوص ماسک موی تخم مرغ از روغن درخت چای و روغن نارگیل برای خلاص شدن از شر باکتری های ایجاد کننده شوره سر استفاده می کند و در عین حال پوست سر را به خوبی هیدراته نگه می دارد. با دستور العمل ماسک تخم مرغ زیر شوره سر را از بین ببرید.

مواد لازم: 2 عدد تخم مرغ 3 قطره روغن درخت چای 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل.

طرز تهیه: تخم مرغ ها، روغن درخت چای و روغن نارگیل را با هم در یک کاسه مخلوط کنید تا مخلوطی یکدست شود. ماسک را روی موهای خود بمالید و هر رشته را از ریشه تا نوک به طور کامل بپوشانید. اجازه دهید مواد حدود 30 دقیقه بمانند. ماسک را با آب خنک و شامپوی بدون سولفات از روی موهای خود بشویید.

چطوری در خانه موهامو کراتین کنم

مواد تشکیل دهنده ماسک موی خود را بشناسید

ماسک موی تخم مرغ خود را با مکمل کردن آن با موادی که نیازهای فردی موهای شما را برآورده می کند، تقویت کنید. شخصی سازی دستور العمل ماسک مو با موادی که متناسب با نوع موی شما هستند، به طور کلی موهای سالم تری برای شما به ارمغان می آورد. با مواد زیر آشنا شوید تا مشخص کنید کدام افزودنی ها بیشتر برای موهای شما مفید هستند.

روغن نارگیل: حالت دهنده عمیق را فراهم می کند.

آب لیمو: پوست سر را تمیز می کند.

ماست: رشته های ضعیف را برای مبارزه با ریزش مو ترمیم می کند.

روغن زیتون: پوست سر را لایه برداری می کند و در عین حال موها را تقویت و نرم می کند.

موز: موز را رام می کند آلوئه ورا: موهای کدر را آبرسانی می کند.

عسل: مقاومت در برابر آسیب و شکستگی ایجاد می کند.

روغن آووکادو: برای جلوگیری از آسیب، کوتیکول مو را ببندید.

دارچین: گردش خون پوست سر را برای تقویت رشد مو افزایش می دهد.

سرکه سیب: پوسته پوسته شدن را کاهش می دهد.

روغن درخت چای: شوره سر را آرام می کند.

جوش شیرین: پوست سر را از محصول قدیمی پاک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هر هفته کالاهای جدید اضافه می کنیم!

اگه میخوای از تخفیفات شگفت انگیز ما جا نمونی، شماره موبایلت رو بزار بهت پیامک میدیم!

سبد خرید

ورود

ورود | ثبت نام
Instagram YouTube linkedin Telegram
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من
اطلاع از مقالات و تخفیفات

میخوای همراه با مقالات کد تخفیف هم برات ارسال کنیم؟

آدرس ایمیلت رو وارد کن تا جا نمونی!